Zabawy podczas oczepin

 

Dla młodych:

 • Chłopiec, czy dziewczynka? – młoda para siada plecami do siebie na krzesełkach. Gdy przestanie grać muzyka odwracają się równocześnie do siebie. Jeżeli obrócą się w tą samą stronę to znaczy, że będzie chłopiec, jeżeli w przeciwną – dziewczynka.
 • Test zgodności – Sadzamy Parę Młodą na krzesłach obok siebie, ale oddzielamy ich kotarą tak, aby się nie widzieli i nie mogli się ze sobą komunikować. Rozdajemy parze ślubnej po 2 kartki z napisem „ja” i „on” (dla Panny Młodej) i „ja” i „ona” (dla Pana Młodego). I zadajemy pytania.

 

 • Rozpoznawanie małżonka od odgłosie zwierząt. Bardzo fajna i sympatyczna zabawa dla młodych i gości 🙂

 

 

Proponowane najlepsze konkursy dla gości

Dla Panów

 • Jezioro łabędzie

Panowie zgłaszają się do zabawy. Zdejmują marynarki i podwijają spodnie do kolan. Następnie po kolei tańczą Jezioro Łabędzi przy stosownym akompaniamencie. Wygrywa ten, który otrzyma najgorętsze owacje od płci pięknej. Zabawa bardzo udana gdy panowie są kreatywni i lekko podpici.

 • Misz masz z ubrań

Z gości weselnych wybiera się min. 4 Panów. Ustawia się 4 krzesła oparciami do siebie, tak, żeby oparcia tworzyły kwadrat. Każdy z Panów siada na krześle.  Na komendę wodzireja zdejmują marynarkę i wieszają na oparciu. Następnie wodzirej prosi, żeby panowie przeszli o dwa krzesła w prawo. Siadają, zdejmują krawat i wkładają do kieszonki marynarki (wiadomo, że nie własnej). Następnie przesuwają się o trzy krzesła w lewo, tam zdejmują but i zostawiają go obok krzesła. Dalej o 6 krzeseł w prawo i tam zostawiają w bucie skarpetkę. Potem jeszcze robią ze dwa niepełne okrążenia. Który pierwszy się ubierze wygrywa butelkę.

Dla Pań

 • Z krzesełkami – krzesełka są ułożone w kółko. Jest ich o 1 mniej niż zawodników. Gdy przestaje grać muzyka zawodnicy zajmują miejsca. Osoba, dla której nie starczy miejsc – odpada.
 • Sikanie wodą z butelki – konkurs dla pań. Która dama w krótszym czasie wysika wodę do wiaderka wygrywa. Wcześniej trzeba jednak dobiec z tą butelką. Trudność polega na tym, ze znajduje się ona miedzy nogami.

Dla par

 • Nowy Konkurs tańca (hit!)

Trzy wybrane pary tańczą do trzech różnych specjalnie wybranych stylów muzycznych. Tańce uświetniają kolorowe peruki, które świetnie prezentują się na filmie i zdjęciach.

 • Taniec z figur. Bardzo dobrze sprzedaje sie ta zabawa na oczepinach. Każda z par może  dotykać podłogi tylko pewnymi częściami ciała np, dwie ręce i dwie nogi u pary. Konkurs jest bardzo fajny i bardzo efektowny.

 

 • Zawody sportowe. każda para losuje jaką rywalizację sportową i ma w ciszy ją zaprezentować np. skoki narciarskie. Wszyscy goście próbują zgadywać. Para młoda ocenia.

 

Pozostałe konkursy dla par:

 • Konkurs tańca z marynarkami– pary tańczą i zamieniają się marynarkami, gdy przestaje grać muzyka. Para, która jako ostatnia przebiera marynarkę odpada.
 • Wyścig z balonikami – dla 4 par, damy biegną po 1 balonika i rozbijają go pupą na kolanach partnera. Trzeba rozbić 4 baloniki w jak najkrótszym czasie.

 

Konkursy podczas poprawin

 • Kareta – osoby reprezentują 4 koła karety, 2 konie, woźnicą króla i królową. Zabawa polega na szybkim reagowaniu na słowa, należy obiec krzesło dookoła.
 • Wyścig rodzin – konkurs podobny do karety, mamy 2 rodziny od strony młodego i młodej. Osoby reprezentują rodzinę np.: mama, tato, dziadek, dzieci pies. Zabawa polega na szybkim reagowaniu na słowa, należy obiec krzesło dookoła.
 • Lambada – ustawiamy naprzeciw Pan-Pani w kółku. Prowadzący pyta o różne części ciała, goście łapią się za te części i tańczą w kółku

 

Wybieramy po jednym konkursie z każdej kategorii.

Więcej zabaw tutaj:

http://www.planowaniewesela.pl/warto_wiedziec/zabawy_slubne_3.html

http://wesele.plock.pl/wesele-1.html